Адаптація дитини до садка

Адаптація малюків до умов дошкільного закладу

Причини важкої адаптації малюків:

*несформованість у дитини позитивної установки на відвідування дитячого садка

* несформованість навичок самообслуговування

* несформованість ігрових навичок

* несформованість продуктивних форм спілкування з ровесниками та дорослими

*значна невідповідність домашнього режиму режимові дитячого закладу.

Як допомогти дитині успішно

адаптуватися у дитячому садку

1. Шановні батьки! Усвідомте, що ваше хвилювання передається дитині. Щоб запобігти цьому, заздалегідь познайомтеся з вихователями групи та особливостями організації життя в групі.

2. Дайте дитині позитивну перспективу: розкажіть, що в дитячому садку багато діток, іграшок, там буде цікаво і добре.

3. Підпорядкуйте домашній режим режиму роботи дитячого

садка, особливо дотримуйтесь часу вкладання спати і періодів харчування.

4. Навчіть дитину елементарних навичок самообслуговування.

5. Повідомте вихователів про звички та вподобання вашого

малюка.

6. Потурбуйтесь про нервову систему сина чи доньки – не

залишайте малюка на цілий день з перших днів дитячого садка.

7. Тримайте тісний зв'язок з персоналом групи і будьте певні,

що працівники зуміють прийняти вашу дитину й по-материнськи дбатимуть про неї

Спілкування впродовж дня

1. Вранці піднімайте дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашніх прорахунків, особливо незначних, не вживайте образливих слів.

2. Не підганяйте, розраховуйте час – це ваш обов’язок, якщо ж ви цю проблему не вирішили – дитина в цьому не винна.

3. Відправляючи дитину до садочка, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів, без застережень: «Дивись, поводься гарно!», «Щоб не було зауважень!» тощо.

4. Забудьте вираз: «Чи був ти чемним?». Зустрічайте дитину спокійно, дайте їй розслабитися (згадайте, як вам важко після напруженого робочого дня). Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитися, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте, це не забере багато часу.

5. Якщо дитина замкнулась, її щось турбує, не наполягайте на. поясненні її стану, нехай заспокоїться, тоді вона все сама розкаже.

6. Зауваження вихователя вислуховуйте не в присутності дитини. Вислухавши, не поспішайте влаштовувати сварку. Говоріть з дитиною спокійно.

7. У спілкуванні з дитиною  не вживайте умовних речень: «Якщо ти будеш добре поводитись, то …»

8. Впродовж дня знайдіть (постарайтеся знайти) півгодини для спілкування з дитиною. В цей час найважливішими повинні бути справи дитини, її біль, її радощі.

9. У сім’ї має бути єдина тактика спілкування всіх дорослих із дитиною. Всі розбіжності щодо виховання дитини узгоджуйте без неї. Коли щось не вдається, порадьтеся з вихователем, психологом. Не зайвим буде почитати літературу для батьків, там ви знайдете багато корисного.

10. Завжди будьте уважними до стану здоров’я дитини, коли щось її турбує: головний біль, поганий стан. Найчастіше це об’єктивні показники втоми, перенавантаження.

11. Навіть діти 7 – 8 років люблять казки, особливо перед сном, або

пісню, лагідні слова. Не лінуйтесь зробити це для них. Це їх заспокоїть, зніме напруження, допоможе спокійно заснути й відпочити. Не нагадуйте перед сном про неприємні речі, про роботу. Завтра новий день, і дитина повинна бути готова до нього. А допомогти в цьому їй повинні батьки своїм доброзичливим ставленням. Чекати якогось дива від дитини, радісних поривань душі, доброти треба терпляче, відшукуючи ці риси в дитині, постійно заохочуючи її.

Удачі та взаємоповаги Вам !

Дорослий завжди знайде ключ до дитячої душі, адже він має досвід та мудрість!