Для майбутніх першокласників та їх батьків!!!

Що порадити батькам під час підготовки дитини до школи?

• Не лякайте її невдачами та майбутніми проблемами у школі.

Частіше розповідайте дитині про щасливі миті своїх шкільних років.

Це сприятиме зняттю тривожності, яка пов’язана зі школою.

• Допоможіть дитині одержати інформацію про школу.  Це дасть їй змогу не розгубитися ( від невідомого можна очікувати щось неприємне ).

Пересвідчіться,  що вона знає власне прізвище,  ім’я,  по батькові,  номер телефону,  адресу,  імена батьків.

• Привчайте складати свої речі.

• Вчіть ефективно реагувати на невдачі та програші.

• Вчіть дитину етикету власним прикладом.

• Привчайте до самостійності та самообслуговування.

• Намагайтеся «звичні речі» перетворити на «ігрові завдання».

• Намагайтеся відповідати на всі запитання маляти

ПОРАДИ БАТЬКАМ: ЯК ПІДГОТУВАТИ ДІТЕЙ ДО ШКОЛИ

Психологічна готовність дитини до шкільно­го навчання полягає в тому, щоб до часу вступу до школи в неї склалися психологічні риси, які властиві школяру.

У дошкільному віці виникають поки що тільки задатки цього перетворення в учня:

бажання вчитися,  стати школярем;

* уміння керувати своєю поведінкою і діяльністю;

* достатній рівень розумового розвитку й розвитку мови;

*наявність пізнавальних інтересів, звичайно, знань і навичок, необхідних для шкільного навчання.

Накопичення цих передумов — непроста справа. Що ж можна і чого не можна робити до школи?

Не слід:

до приходу в школу змінювати режим жит­тя дитини: позбавляти його денного сну, довгих прогулянок,  ігор у  достатній кількості;
 оцінювати все, що робить малюк, так, як слід оцінювати діяльність учня;
проходити з дитиною програму першого класу, насильно змінюючи гру навчанням.

Необхідно:

прищепити дитині інтерес до пізнання на­вколишнього світу, навчити спостерігати, дума­ти, осмислювати побачене і почуте;
навчити долати труднощі, планувати свої дії, цінувати час;
вчити дитину слухати і чути своє оточення, поважати чужу думку, розуміти, що свої бажан­ня потрібно узгоджувати з бажаннями інших людей — дітей і дорослих, прагнути реально оцінювати свої дії й досягнення.

Підготовка дитини до школи

1. Частіше розмовляйте у присутності дитини про школу, шкільне життя. Спрямовуйте дитину на серйозне ставлення до навчання.

2. Не приховуйте труднощів, які чекають малюка у школі, але формуйте у нього впевненість у їх подоланні.

3. Частіше звертайте увагу дитини на зовнішній вигляд, хороші вчинки школярів.

4. Навчіть сина чи доньку найпростіших навичок самообслуговування (вмиватися, чистити зуби, одягатися, доглядати одяг, акуратно їсти).

5. Привчіть дитину лягати спати та вставати у певний час (лягати спати не пізніше  9-ої години вечора, вставати о 7-й годині ранку).

6. Заохочуйте малюка до малювання кольоровими олівцями, письма ручкою (написання паличок, кружечків, трикутників, квадратиків).

7. Прищеплюйте дитині дбайливе ставлення до книжок, олівців, зошитів, фломастерів. Навчіть їх правильно гортати сторінки.

8. Не стримуйте інтерес до навчання, заохочуйте малюка до набуття знань, обміну враженнями від почутого, побаченого.

9. У будь –якій конфліктній  ситуації не принижуйте гідності  дитини, прагніть заохотити її до самовдосконалення.

10. Завжди прагніть підтримувати вихователя, вчителя, не критикуйте його в присутності дитини.