Здоровий спосіб життя дітей

Система формування здорового способу життя дітей в дитячому садку № 353

Протягом багатьох років колектив нашого дитячого садка ставить перед собою завдання щодо охорони і зміцнення здоров'я дітей, виховування в дітях потреби в здоровому способі життя, залучення дітей до традицій великого спорту, розвивитку основних фізичних здібностей, формування й удосконалення рухових вмінь і навичок. Ймовірно саме цей підхід до формування здорового способу життя дошкільників і привів нас  цьогоріч до перемоги в спортивному конкурсі «Крок за кроком».

Педагогічний процес в нашому дитячому садку побудований так, щоб світ рухів відкривався дітям в якості особливої ​​неповсякденної дійсності.

Відомо, що потужним джерелом формування здорового способу життя дітей є фізична культура. Для реалізації завдань фізичного виховання в закладі створено предметно - розвиваюче середовище. Є спортивний зал, що містить спортивний інвентар, необхідний для залучення дітей до рухової активності.

На території дитячого садка організовано спортивний майданчик для занять на повітрі, оснащений "ямою" для стрибків у довжину, гімнастичною стінкою, "рукоходом", біговими доріжками, доріжкою човникового бігу, та споряддям для метання у ціль та довжину.

Для залучення дітей до занять з фізичної культури ми використовуємо різноманітні прийоми: створюємо позитивні емоції, даємо можливість відчути задоволення від методів оздоровлення. Інтерес до рухової активності ми стимулюємо різними посібниками та іграшками. Важливу роль у розвитку мотиваційного аспекту ми відводимо і особистості педагога. Педагоги нашого дитячого саду мають високий професійний ценз, творчий потенціал і що найважливіше - дуже люблять дітей.

Важливою умовою є проведення всіх занять з музичним супроводом. Музичний супровід створює позитивний настрій у дітей, стимулює їх, тримає дитячий організм в тонусі, має дисциплінуючий вплив.

У роботі з дітьми ефективно використовуємо позитивні приклади з навколишнього життя, особистий приклад педагогів і батьків, особливе значення приділяємо розвитку і вдосконаленню у дітей вміння виражати свої почуття за допомогою міміки, жестів і слів, формуємо розуміння мужності і жіночності. У хлопчиках розвиваємо силу, витривалість, спритність, повагу до дівчаток, а в дівчатках - пластичність, спритність, терпимість, чуйність.

Колектив нашого закладу впевнений, що здоровий спосіб життя не формується за допомогою окремих заходів. Кожна хвилина перебування дитини в нашому дитячому садку сприяє вирішенню цього завдання. Система фізкультурно - оздоровчої роботи здійснюється за такими напрямами:

- Прищеплення культурно-гігієнічних навичок, навчання догляду за своїм тілом, формування елементарних уявлень про довкілля та звички щоденних фізкультурних вправ;

- Розвиток уявлень про будову власного тіла, значення органів і про те, що корисно і що шкідливо для організму;

- Вироблення у дитини усвідомленого ставлення до свого здоров'я;

- Навчання дітей правилам дорожнього руху;

- Робота з охорони безпеки життєдіяльності.

Велику увагу приділяємо організації раціонального харчування, яке здійснюємо за такими принципами:

- Виконання режиму харчування;

- Гігієна прийому їжі;

- Щоденне дотримання норм споживання продуктів та калорійності харчування;

- Естетика організації харчування (сервіровка);

- Індивідуальний підхід до дітей під час харчування;

- Правильність розміщення меблів.

У результаті ми хочемо бачити випускника нашого закладу  здорового, фізично і всебічно розвиненого, ініціативного і розкутого, з почуттям власної гідності.

І на завершення хочеться сказати, що наш дитячий садок - це будинок, в якому і дітям, і дорослим затишно і комфортно, в якому дитину чекають і люблять. Будинок, де основний стиль взаємин - співробітництво і співтворчість.

Більше фото можна побачити у нашій фотогалереї: