Пожежна безпека

Не секрет, що пожежі найчастіше відбуваються від безтурботного відношення до вогню самих людей.
Значна частина пожеж відбувається в житлі. Тут загибель і травматизм людей від диму та вогню становить 9 випадків з 10.
Основними причинами пожеж у побуті є: необережне поводження з вогнем при курінні і приготуванні їжі, використання електропобутових приладів, теле-, відео – та аудіотехніки, не адаптованої до вітчизняної електромережі або несправних, проведення електрозварювальних робіт при ремонтних роботах у квартирах, дитячі пустощі з вогнем.

І. Електробезпека

1. Не залишайте дітей з увімкненими електроприладами (праска, телевізор,   настільна   лампа,   електрообігрівач,   магнітофон, комп'ютер тощо).
2.Не дозволяти дітям вмикати та вимикати електроприлади.
3.На розетки поставити заглушки.
4.Не вмикати в одну розетку більше, ніж два електроприлади.
5.Не  прикрашати  новорічну  ялинку одночасно електрогірляндами і "дощиком" з фольги: це може призвести до короткого замикання і пожежі.

II. Безпека користування газовими приладами

1. Не   залишати   дітей    наодинці    з   увімкненими    газовими приладами.
2. Не дозволяти дітям доторкатись до газових приладів, вмикати та вимикати їх.
3. Не   обігрівати   приміщення   за  допомогою   полум'я  газової плити: це може призвести до отруєння продуктами згоряння. Найбільш чутливими до отрут є діти.

III. Пожежна безпека

1. Джерела    вогню    (сірники,   запальнички   тощо)    потрібно зберігати в недоступному для дітей місці.
2. Легкозаймисті речовини (спирт, спиртовмісні рідини, лаки, фарби, розчинники, бензин, олію та ін.) потрібно зберігати в недоступному для дітей місці.
3. Підчас відпочинку   на   природі   не   потрібно   розпалювати багаття і дозволяти робити це дітям.
4.Не дозволяти дітям користуватись відкритим вогнем.
5.  В разі  потреби спалювання сміття  робити це у період відсутності дітей.
6. Не курити в присутності дітей і не залишати недопалки.