Правила поведінки здобувачів освіти

Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти

Правила поведінки здобувача освіти КЗ «ДНЗ №353» розроблені на підставі Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Статуту  КЗ «ДНЗ 353».

Дотримання правил поведінки здобувача освіти КЗ «ДНЗ №353» є обов’язковим усіма категоріями (вихованці усіх вікових груп закладу дошкільної освіти) з моменту прийому до закладу освіти.

Спільно із сім’єю, заклад дошкільної освіти бере участь у вихованні малюка. Тому так важливо батькам, виконувати правила прийнятих в закладі.

1. До закладу слід приводити та забирати дитину, в установлений час: з 7.00 до 8.00, щоденно, окрім вихідних та святкових днів. Своєчасний прихід в дитячий садок – необхідна умова правильної організації освітнього процесу. Забирати малюка повинні дорослі члени родини. Неповнолітні (діти до 16 років) не мають права забирати дітей. У непередбачених домашніх ситуаціях необхідно заздалегідь повідомити вихователів групи, що дитину приведуть пізніше вищезазначеного часу.
  2. Батьки повинні передати вихователю дитину «із рук в руки», а ввечері, забрати дитину у вихователя «із рук в руки». У разі, коли батьки не в змозі особисто забрати малюка, вони мають повідомити вихователя групи.
  3. Приводити дитину до садка потрібно чисту і здорову, охайно одягнену та відповідно сезону. Для дітей, які йдуть до групп раннього віку, особливу увагу варто звернути на навички самообслуговування, і перш за все, на уміння одягатися і роздягатися. Підбираючи одяг для дитини, слід уникати наявності на ній дрібних ґудзиків, кнопок, крючків, шнурків. Одяг не повинен бути надто великим, проте і не повинен сковувати його рухи. Не слід одягати на малюків тісних трусиків і плавок, а також тісних штанів.
  4. Дитячий одяг має бути вільним, із натуральних тканин: бавовняним чи в поєднанні з віскозою, із легкої натуральної вовни. Особливу увагу необхідно звернути на носки та колготки – вони також мають бути із натуральних тканин, інакше стопи дитини будуть постійно вологими і холодними. Взуття малюка повинне бути легким, теплим, відповідати розміру ноги, легко зніматися і взуватися.
  5. Окрім того, одяг малюка має носити чіткі орієнтири «перед-спинка», а також більш зручну для одягання горловину чи застібку. Бажано, щоб у дитини на одязі був хоча б один карман, де б вона змогла носити свої «скарби». Не зайвим буде вашому малюку і достатня кількість носових платків.
  6. Для створення комфортних умов перебування дитини в садочку необхідно мати не менше двох комплектів змінної білизни: хлопчикам – шорти, колготки, трусики, дівчаткам – колготки, трусики. В теплу пору року – носки, гольфи; не менше двох комплектів змінної білизни для сну (піжама, пелюшка, клейонка).
  7. Щоб уникнути випадків травматизму, батькам слід перевіряти вміст карманів в одязі малюка на наявність небезпечних предметів (ножиці, ножі, булавки, цвяхи, проволока, дзеркальця, скляні флакони, намистинки, ґудзики тощо).
  8. У разі відсутності дитини в  закладі, з різних причин (хвороба, відпустка батьків чи вихідний день тощо), необхідно повідомляти вихователів групи або медичну сестру про причину.
  9. Відчислення із закладу проводиться в разі пропущених дитиною двох місяців без поважних причин та несвоєчасної оплати батьками.
  10. Батькам або особам, які їх замінюють категорично забороняється давати дітям та приносити в групу будь-які продукти харчування.
  11. Ходити по приміщенню закладу дозволяється тільки в бахілах, придбаних власним коштом.
  12. Не рекомендуємо одягати дітям прикраси із золота та срібла, давати із собою цінні, коштовні іграшки. Адміністрація закладу, педагогічний та технічний персонал не несе відповідальності за ювелірні прикраси (золоті сережки, ланцюжки, хрести, підвіси тощо), які носять діти.
  13. До педагогів групи, незалежно від їх віку, слід звертатися на Ви, по імені та по батькові. Конфліктні спірні ситуації необхідно вирішувати за відсутності дітей. Якщо ви не змогли вирішити яке-небудь питання з педагогами групи, зверніться до директора.
  14. Не з’ясовувати відношення з педагогами та технічним персоналом у присутності дітей. У разі виникнення будь-якого конфлікту звертатися до керівника закладу