Безпека життєдіяльності малюка

Дорослі зобов’язані попереджати й захищати дітей від можливих ризиків.

Головні фактори побутового травматизму такі:
    Опіки від багать, плит, посуду, гарячої їжі, окропу, пари, гарячих жирів, парафінових ламп, прасок і електроприладів.
    Падіння з ліжок, вікон, столів і сходів.
    Удавлення дрібними предметами, такими як, монети,ґудзики й гайки.
    Отруєння ліками і хімічними речовинами (інсектицидами, миючими засобами, підбілювачами й ін.)
    Ураження електричним струмом від несправних електроприладів, проводів і незакритих розеток.
     Усе, що може становити небезпеку для маленьких дітей, потрібно зберігати у місцях, недоступних для них.
    Дітей не можна змушувати виконувати роботу, яка може бути небезпечною, або відволікає їх від навчання. Діти повинні бути захищені від важкої роботи, небезпечних інструментів і отруйних речовин.
   Опіки, особливо опіки парою, займають провідне місце серед найпоширеніших травм.
 Опіків можна уникнути:
зберігаючи в недоступному для дітей місці сірники і запальнички, бензин, гас, гасові й масляні світильники;
утримуючи дітей подалі від відкритого вогню печей, камінів і багать;
встановлюючи плити на рівній піднятій поверхні та установлюючи на них захисні екрани;
 знімаючи ручки конфорок плити;
використовуючи підставку під гарячу праску, з якої дитина не зможе стягти ії на себе;
обмежуючи  доступ дитини до обігрівальних приладів і камінів.
 Електричні розетки повинні бути закриті спеціальними заглушками, які дитина не зможе витягти. Електричні проводки повинні бути заізольовані або сховані під спеціальними коробами, або встановлені в недосяжних для дитини місцях.

Падіння – головна причина переломів кісток і травм голови. Їх можна уникнути, якщо дитина буде під постійним наглядом під час прогулянок на свіжому повітрі, а також
блокувальні пристрої на вікнах, дверях і балконах, щоб дитина
не могла відкрити їх самостійно;
встановлюючи загородження і дитячі поруччя на сходах і
забезпечуючи на них гарне освітлення;
фіксацію нестійких меблів;
відмовою від ковзких покриттів або килимків на підлозі.
            Ножі, ножиці, гострі й колючи предмети, скло треба тримати подалі від дітей.
Маленьких дітей потрібно вчити акуратно поводитися зі скляними предметами і не доторкатися до розбитого скла, а дітей старшого віку треба навчити безпечно й обережно його позбуватися.
 Гострі металеві предмети, механічні деталі й іржаві банки можуть стати не тільки причиною травми, але й причиною інфікування порізів і ран. Треба стежити за тим, щоб таких предметів не було в місцях, де граються діти.