Соціальний захист

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

В Україні значна увага приділяється становищу дітей, їхньому соціальному та правовому захисту,а також створенню умов для фізичного, інтелектуального й духовного розвитку, майбутньої повноцінної життєдіяльності. Для координації дій, пов’язаних із виконанням Конвенції ООН проправа дитини і Всесвітньої декларації про виживання, захист і розвиток дітей , видано низку нормативно-правових документів, що регламентують діяльність з питань соціального захисту дітей.
   Заклади освіти Червонозаводського району міста Харкова забезпечують належний рівень соціального захисту вихованців та учнів.
Співпраця відбувається через вживання всіх відповідних і необхідних заходів для забезпечення дітям і підліткам з урахуванням прав і обов'язків їхніх батьків догляду, допомоги, освіти та підготовки, яких вони потребують;
забезпечення дітям та підліткам безкоштовної початкової і середньої освіти, а також заохочення до регулярного відвідування школи.

Зверніть увагу!

Наказ Про затвердження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0099-04

З А К О Н У К Р А Ї Н И Про протидію торгівлі людьми http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/3739-17

З А К О Н У К Р А Ї Н И Про попередження насильства в сім'ї http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2789-1

Наказ Міністерства освіти і науки України від 28.12.2002  №762 «Про Концепцію Міністерства освіти і науки України щодо профілактики залучення дітей до незаконних форм праці»;

Шановні батьки!

Пільги на оплату харчування

У дошкільній освіті пільгами можна вважати зменшення розміру батьківської плати за харчування дітей у дошкільних закладах. Сьогодні відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернат них навчальних закладів» від 26.08.2002 № 1243 та наказу Міністерства освіти і науки України «про затвердження Порядку встановлення плати батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних закладах» від 21.11.2002 № 667 встановлено знижку у розмірі 50% від оплати за перебування дітей у дошкільних навчальних закладах батькам, у сім’ях яких виховується троє і більше дітей, такі категорії населення звільнити від сплати (витяг з постанови):

- батьки або особи, які їх замінюють, із сімей, які отримують допомогу

відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям;

- батьки дітей, потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС;

- батьки, які виховують дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського

піклування, тощо

Для звільнення від плати або зменшення її розміру батьки подають до закладу (п. 2.5 Порядку № 667):*

Діти з багатодітних родин:

- копії свідоцтв про народження всіх дітей (де вказані дані про батьків);

- довідка про склад сім’ї або паспортні дані одного з батьків з розділом «Особливі відмітки», де вписуються дані про дітей.

Діти з малозабезпечених родин:

- копія свідоцтва про народження дитини;

- довідка про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;

- д о  в і  д  к  у   п  р  о   с  к  л  а  д   с  і  м ’  ї,  в и  д  а  н  у   ж  и  т л  о  в  о  - комунальними організаціями.

Батьки дітей, потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС:

- документ, який підтверджує статус дитини –чорнобильця – посвідчення

Батьки, які виховують дітей – сиріт і дітей і дітей, позбавлених батьківського піклування

Діти –сироти: (документи, які підтверджують статус)

- копії свідоцтв про смерть;

- рішення судових органів;

- довідки закладів охорони здоров’я тощо.

Діти, позбавлені батьківського піклування: (документи, які підтверджують статус)

- рішення суду;

- висновок органу охорони здоров’я

Звільнення батьків від плати або зменшення розміру плати за харчування в ДНЗ проводиться щорічно і протягом року може переглядатися, але не більше одного разу (п. 2.5 Порядку № 667).

ВАЖЛИВО!!! Запроваджується таке звільнення в місячний строк після подання відповідних документів. Якщо необхідні документи не подані, плата з батьків справляється на загальних підставах.

* для уточнення інформації щодо документів, які потрібно надавати для встановлення пільг, звертайтеся у дошкільний навчальний заклад.