НАУКОВО-МЕТОДИЧНА РОБОТА В ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Дошкільне дитинство – важливий етап в житті людини. І величезна відповідальність лежить на працівниках дитячого саду за виховання нашого майбутнього покоління, за розвиток його повноцінної особистості. Ці завдання висувають високі вимоги до рівня професійної підготовленості вихователя, викликають необхідність постійно вдосконалювати свою педагогічну майстерність і загальну культуру.

Наших педагогів можна назвати майстрами дошкільного виховання. У кожного свій стиль, свої методи в роботі. У нашому дитячому закладі немає випадкових, неталановитих педагогів. Це люди різнобічних інтересів, ерудовані, доброзичливі. Активно беруть участь у педагогічному житті дитячого закладу. У багатьох з них великий педагогічний стаж.

Педагогічний колектив стабільний.

В ДНЗ створено позитивний мікроклімат, умови дошкільного закладу намагаємося наблизити до домашніх. Це сприяє емоційному благополуччю дітей, створює у них почуття впевненості, спокою, так як дитячий сад – це другий рідний дім дитини. А благополучний дім – це фортеця, яка завжди захистить дитину від негараздів, тривог.

Принципи методичної роботи:

Педагогічна співпраця з вихователем

• Робота в режимі довіри, доброзичливості

• Творча атмосфера , стимулювання творчої активності

• Принцип допоміжно – регульованого контролю

• Надання вихователеві права вибору

• Системність методичних заходів

• Принцип “Я – повідомлень” у спілкуванні

• Щоденна допомога

• Випереджальний характер методичної роботи

Форми організації методичної роботи з педагогічними працівниками:
Колективні форми:

•Методичні об'єднання

•    Проблемні, практичні семінари

•    •Методичні наради

•    Дискусії

•    Консультації

•    Педагогічні виставки

•    Педагогічні ради

•    Оперативно-методичні наради

•    Творчі, динамічні, ініціативні групи

•    Педагогічні читання

•    Круглі столи, «педагогічні посиденьки»

•    Методичні виставки, панорама методичних новинок

Індивідуальні форми:

•    Творчий звіт вихователя

•    Співбесіда з вихователями

•    Самоосвіта вихователя

•    Звіт про курсову перепідготовку

•    Взаємовідвідування занять та режимних моментів

Робота з молодими кадрами (наставництво)

•    Відкриті заходи

•    Доповідь, виступ

Конкурси:

•    «Вихователь року»

Педагогічна рада, методична рада, творча група спрямувала зусилля на вирішення наступних питань:

•    розширення та удосконалення організації фізкультурно-оздоровчої роботи;

•    удосконалення роботи щодо створення предметно-ігрового середовища та психологічного комфорту для перебування дітей у закладі;

•    урахування вікових та індивідуальних особливостей кожної дитини під час підготовки організованої діяльності;

•    дотримання системності та послідовності у роботі з дитячим колективом та в індивідуальній роботі з кожною дитиною;

•    продовження пошуків нових форм роботи з батьками;

•    удосконалення та систематизація особистих навчально-методичних комплексів та ефективне їх використання у роботі;